ERP MODUS

modus12

Modus ERP Inteligentny System Zarządzania Przedsiębiorstwem Produkcyjnym

Program wielozadaniowy posiadający niesamowite możliwości jak generator produktów wariantowych umożliwi Twojej firmie skrócenie prac związanych z jego obsługą.

Obsługa wielu modeli produkcji

Program Modus ERP został zaprojektowany aby spełniać wymagania w każdej z możliwych branż produkcyjnych. Świetnie sprawdza się zarówno w produkcji seryjnej jak i jednostkowej. W unikalnym kreatorze technologii wprowadzisz każdy schemat produkcji. Rozbudowane definicje operacji technologicznych ze szczegółowym podziałem na czynności (normy) pozwalają na bardzo precyzyjne określenie czasu i kosztów wyrobu. System niezależnie nadzoruje pracowników jak i maszyny.

Pełna obsługa partii!

System obsługuje serie produkcyjne, numery seryjne każdego wyrobu lub partii produkcyjnej. Generuje i drukuje etykiety z kodami kreskowymi dzięki którym kontroluje również produkcję. Modus ERP umożliwia kontrolę jakości dostaw a także produkcji, co jest niezbędne do otrzymania certyfikatu ISO TUV. Dzięki temu programowi jesteś w stanie określić kto, kiedy i z czego wyprodukował Twój wyrób.

Planowanie i kontrola maszyn.

System posiada rozbudowane możliwości planowania produkcji dla maszyn, oraz dostarcza wszelkich informacji w czasie rzeczywistym. Modus ERP jako jeden z nielicznych programów ma wbudowany system CMMS (Computerised Maintenance Management System -system utrzymania ruchu) oraz system MES (Manufacturing Execution System czyli System Realizacji Produkcji)

Dynamiczne warianty

Unikalny generator wariantów potrafi tworzyć w locie skomplikowane wersje Twoich produktów. Technologia DRW (Dynamiczne Receptury Wariantowe) pozwala również na wirtualne zdefiniowanie zapotrzebowania na składniki. Wystarcza zdefiniowanie zaledwie kilku receptur, z których automatycznie postaną setki wyrobów gotowych. System DRW uwolni Cię od żmudnego wprowadzania setek produktów i ich receptur.

Meldunki z produkcji

Specjalne terminale dla pracowników dostarczą Ci wszelkich informacji w czasie rzeczywistym. Wygodna obsługa i praca za pomocą kodów kreskowych znacznie przyspieszą prace twoich pracowników - bez pomyłek! System nie tylko wskazuje pracownikom po kolei co mają zrobić ale drukuje etykiety produkcyjne, pozwala na korekty zużycia a także rejestruje czas pracy każdej operacji.

Rejestracja Czasu Pracy RCP

Dziś nie wystarczy wiedzieć o której Pracownik przyszedł do pracy. Ważne aby wiedzieć o której zaczął pracę , czy wykonał w planowanej normie, czy nie wydarzyły się wtedy nieprzewidziane okoliczności.System posiada rozbudowany system rejestracji wraz z wieloma analizami wydajności. Modus ERP to narzędzie dla małych i średnich przedsiębiorstw, które za stosunkowo niską cenę otrzymują bardzo rozbudowany program motywujący pracowników.

Przewaga systemu Modus ERP

Modus ERP to wszechstronne narzędzie które pomoże Ci zarządzać Twoją firmą. Program obejmuje kluczowe obszary działania firmy:

-zamówienia sprzedaży , zamówienia dostaw, zakupy ze szczegółowym planowaniem i potwierdzaniem terminów a także obsługą realizacji częściowych

-pełną obsługę magazynów wraz z obsługą partii, serii i rezerwacji asortymentu, a także kontrolą jakości dostaw wg definiowanych parametrów

-produkcję, technologie produkcji, wraz systemem meldunków z produkcji

-Rejestracja Czasu pracy wraz z kontrolą wejścia/wyjścia oraz szczegółowa kontrola czasu realizacji zleceń

-bazę wiedzy (Know How)

-transport, (Logistic) i obsługa pojazdów, wraz z załadunkiem

-rozliczanie pracowników z analityką wydajności, planami pracy zbiorczo, zmianowo lub indywidualnie dla każdego pracownika (HRM),

-relacje z klientem (CRM),

-zarządzanie maszynami (CMMS), system zgłoszeń awarii oraz obsługa zleceń serwisowych z magazynem części zamiennych, pomiarami, kalibracją oraz rozbudowany moduł prewencji

-zarządzanie majątkiem trwałym (EAM) ,

-zapotrzebowanie (MRP), z automatycznym generowaniem zamówień do dostawców wg wielu algorytmów (najniższa cena, najkrótszy czas dostawy, wszystko od jednego dostawcy...)

-Sprzedaż , finanse, rozrachunki, rejestry VAT (FK) - obsługa i wydruki wielojęzyczne

-analitykę (BI) - system wielowymiarowych tablic przestawnych -

-kalkulacje i rozliczanie kosztów

Modus łącząc te wszystkie systemy w całość pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy. Dodatkową korzyścią jest praca na jednej wspólnej bazie danych, w której dane są dostępne z wielu poziomów

Najnowsze wpisy